Hastane Taşımacılığı

Hastane Taşımacılığı

Hastane taşımacılığı taşımacılık türleri arasında en zor ve meşakkatli taşımacılık türleri arasında yer almaktadır. Özellikle bu taşımacılık türü diğer taşımacılık türlerine oranla daha çok dikkat gerektiren ve daha uzun süren bir hizmettir. Günümüzde hastane taşımacılığı yıpranmış binaların onarıma girmesi veya yıkılması sonucu verilen bir hizmettir. Aynı zamanda taşımacılık şirketlerinin nerdeyse tamamının verdiği bir hizmettir. Bu hizmet, genellikle yurt içi gerçekleşip şehirler arası ve şehir içi şeklinde hizmet verilmektedir. Ancak genellikle hastaneler arasında ki değişiklikler şehir içi olması nedeniyle en çok hizmet şehir içi olarak verilmektedir. Aynı zamanda hastane taşımacılık hizmeti genellikle özel hastaneler tarafından ilgi gören bir hizmettir. Devlet hastanelerin taşınması oldukça az gerçekleşen bir işlemdir.

Hastane Taşımacılığı

İnsan sağlığının en önemli kurumlarının başında hastaneler gelmektedir. Hastaneler de bulunan önemli biyomedikal cihazlar ve küçük çaplı hassas medikal eşyalar bulması nedeniyle hastane taşımacılığı oldukça hassas bit taşımacılık türüdür. Bu eşyaların taşınması sırasında anlaşma sağlanan firma tarafından, eşyalara özel paketleme sistemleri kullanmaktadır. Bu sayede bu önemli aletlere hiçbir şekilde zarar gelmemesi sağlanır.

Aynı zamanda hastanenin büyüklüğüne ve çalışma ortamına bakılarak daha iyi bir hizmetin verilebilmesi için asansör veya merdiven sistemleri de kullanılmaktadır. Bu sayede eşyaların elden kayıp düşme ve bir yere çarparak zarar görme ihtimali ortadan kalmış oluyor. Kayseri evden eve nakliyat sadece evden eve nakliyat hizmeti dışında aynı zamanda güven içerisinde hastane taşımacılık hizmeti de vermektedir.

Aynı zamanda hastanelerde bulunan cihazlar hassas olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça pahalı cihazlardır. Bu nedenle taşınma sırasında herhangi bir şekilde zarar görme ihtimaline karşı sigortalama işlemi yapılmaktadır. Bu kapsamda taşınma işleminden bir gün önce firma tarafında hastaneye gelen yetkililer tüm cihazların değerlerini çıkartarak sigorta yaparlar ve olası bir kaza durumunda müşteri mağduriyetinin önüne geçmiş olurlar.

Kayseri Hastane Taşımacılığı Fiyatları

Günümüzde hizmeti verilen çok sayıda taşımacılık hizmeti bulunmaktadır. Özellikle Kayseri ev taşıma firması hastane taşımacılığı hizmeti de vermektedir. Kayseri hastane taşımacılığı fiyatları diğer hizmetlere oranla daha pahalı bir hizmettir. Bunun nedeni hastane taşımacılığının hizmet süresinin uzun olmasıdır.

Aynı zamanda normal ev veya ofis taşımacılığında farklı olarak çok sayıda eşya bulunması fiyatların artmasına neden olmaktadır. Genellikle bir hastane taşımacılığında ne kadar çok personel çalışırsa hizmet o kadar hızlı bir sürede verilmektedir. Çoğu firma çalışan sayısını en üst düzede tutup fiyatları personel sayısına göre belirlemektedir.  Aynı zamanda fiyatları değiştiren başka bir unsur ise yol mesafesidir.

Yol mesafesi ile hastane taşımacılığı fiyatları doğru orantılıdır. Yol mesafesi ne kadar uzunsa fiyatlarda o oranda yükselmektedir. Öte yandan fiyatları değiştiren bir başka unsur ise paketlemelerdir. Son yıllarda geliştirilmiş olan katı film paketlemeler özellikle hastane taşımacılığında kullanılmaktadır. Bu paketlemenin birim maliyeti yüksek olduğu için müşterinin isteğine göre tercih edilmesi durumunda fiyatlar yükselmektedir. Genel olarak şehir içi hastane taşımacılığının fiyatları şehirler arsı hastane taşımacılığına göre daha uygundur.

Kayseri Hastane Taşımacılığı Firmaları

Ülkemizin en gelişmiş ve gelişmekte olan illerinden bir tanesi de kayseridir. Özellikle son yıllarda çok sayıda farklı beldelerde hastaneler kurulmuştur. Durum böyle olunca şehirde çok sayıda Kayseri hastane taşımacılığı firmaları da açılmıştır. Bu firmalar sadece hastane taşımacılığı değil aynı zamanda birçok ev, okul ve fabrika taşımacılığı hizmetleri de vermektedirler. Her taşımacılık firmasının hizmet şekilleri birbirinden farklıdır.

Doğal olarak fiyatları da birbirinden farklıdır. Bu nedenle bir taşımacılık firması ile anlaşmadan önce mutlaka iyi bir pazar araştırması yapılması gerekmektedir. Bu firmaların ana ilkelerinden bir tanesi de müşteri memnuniyeti ve güvendir. Müşterileri ile uzun yıllar çalışmak ve yeni müşterileri üzerinde de iyi bir izlenim bırakabilmek için gerekli olan tüm prosedürleri yerine getirmektedirler.

Bu kapsamda Kayseri asansörlü nakliyat firmaları ön plana çıkmıştır. Bu firmalar tüm eşyaları sadece asansör ile taşımaktadır. Bu durum müşterinin gözü önünde gerçekleştiği için de müşteride güven oluşmaktadır. Aynı zamanda bu sistem en kolay ve hızlı taşımacılık şeklidir. Bu hizmeti almak isteyen müşteriler mutlaka firmaların insan kaynakları iletişime geçerek daha detaylı bilgi almasında fayda bulunmaktadır.

Kayseri Hastane Taşımacılığı Ücretleri

Günümüzde en zor taşımacılık hizmetlerinin başında hastane taşımacılığı gelmektedir. Aynı zamanda bu taşımacılık hizmeti diğer hizmetler ile kıyaslandığında en önemlidir. Hastane eşyaları ile ev eşyaları birbirinden çok farklı eşya gruplarıdır. Bu nedenle kullanılan yöntemler ve çalışan sayısı hastane de taşımacılığında farklıdır. Tüm bu nedenler Kayseri hastane taşımacılığı ücretleri de etkilemektedir.

Hastane taşımacılığı ücretlerini belirleyen başka unsurlardan bir tanesi de müşterilere sunulan ek bir hizmet olan ek taşımadır. Ek taşıma hizmeti maddi veya manevi değeri çok yüksek olan bir eşyanın veya cihazın ek bir araç ile ek güvenlik önlemleri alınarak taşınmasıdır. Genellikle hastane taşımacılığında tercih edilen bir ek hizmettir. Bu hizmet ana ücret dışında ek bir ücret ödeyerek satın alınmaktadır.

Hastane taşımacılık ücretlerini etkileyen bir başka unsur da ek sigortalamadır. Bazı firmalar sigorta işlemini müşterinin yapmasını isterken bazıları da kendi sigortalatmaktadır. Eğer anlaştığınız firma tarafından sigorta işlemini kabul ederseniz herhangi bir ek ödeme yapmanıza gerek yoktur. Ancak anlaşılan firma sigorta işlemi yapmazsa bu sefer müşteri ek bir sigorta ücreti ödemek zorundadır.

Kayseri Hastane Taşımacılığı Şirketi

Özellikle Kayseri hastane taşımacılığı şirketi diğer taşımacılık şirketlerine göre oldukça titiz bir hizmet vermektedir. Günümüzün ana problemleri arasında yer alan salgın hastalık nedeniyle taşımacılık hizmetlerinin de hijyen çerçevesi altında olması gerekmektedir. Öte yandan taşınacak cihazlar hastanelere aitse daha bir dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda bu firma özel elbiseler ve tüm sağlık tedbirlerini alarak taşıma gerçekleştirmektedir.

Taşınan ürünler nakliyat arabalarına yerleştirilmeden önce dezenfekte işlemi de yapılmaktadır. Taşınan eşyaların güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için de paketleme yapılmadan nakliyat gerçekleştirmemektedirler. Ayrıca paketleme dışında nakliyat araçlarının iç bölümüne şiddet azaltıcı ve darbelere karşı koruyucu özel bir mat halı da serilmektedir. Tüm bu önlemler cihazlara en ufak bir hasar gelmemesi için yapılmaktadır.

Bu şirketin hastane taşımacılık hizmeti yaklaşık olarak 2 ile 7 gün arasında sürmektedir. Bu süre taşınacak eşyaların sayısına ve hastanenin boyutuna göre değişmektedir. Ayrıca taşınan her eşya ile ilgili müşteriye bilgilendirme raporları da gönderilmektedir. Bu sayede müşteriler oturduğu yerden hangi eşyanın taşınıp taşınmadığını kontrol edebilmektedir.

uluslararası eşya taşıma

779
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Selen Hanım
Selen Hanım
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?